Právě se nacházíte v - Nikon » 1 NIKKOR 32 mm f/1,2 – světelný a přenosný portrétní objektiv

1 NIKKOR 32 mm f/1,2 – světelný a přenosný portrétní objektiv

1 NIKKOR 32 mm f/1,2 – světelný a přenosný portrétní objektiv

Vysoká světelnost f/1,2 umožňuje vynikající práci s hloubkou ostrosti a antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat výrazně potlačují výskyt reflexů a závoje. Objektiv umožňuje dosáhnout krásné reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh) při pořizování akčních i aranžovaných portrétů a získat ostré snímky a videosekvence za nízké hladiny osvětlení.


1 NIKKOR 32 mm f/1,2 – světelný a přenosný portrétní objektiv

JSEM LOVEC PORTRÉTŮ

 

Amsterdam, Nizozemsko, 14. května 2013 Společnost Nikon dnes uvádí na trh supersvětelný objektiv 1 NIKKOR 32 mm f/1,2 a přináší do systému Nikon 1 možnost snímat portrétní fotografie s malou clonou.

 

Tento působivý objektiv formátu CX s ohniskovou vzdáleností ideální pro portréty a kompaktní konstrukcí nabízí vynikající kvalitu obrazu. Na světě neexistuje mnoho světelnějších objektivů a mezi objektivy značky Nikon se jedná o první ohlášený objektiv 1 NIKKOR se světelností f/1,2.

 

Ať už jste v interiéru nebo venku využíváte přirozené světlo, tento objektiv vám umožní získat takové okouzlující portréty, že se budete chtít na okamžik zastavit a podívat se znovu. Při snímání přirozených snímků nebo aranžovaných kompozic můžete na snímaný objekt dokonale zaostřit, využít měkký bokeh a snímat ostré snímky a videosekvence i při slabém světle.

 

Jordi Brinkman, produktový manažer oddělení fotoaparátů s výměnnými objektivy Nikon 1 společnosti Nikon Europe, říká: „S hodnotou f/1,2 se jedná bezpochyby o velmi světelný objektiv. Je dokonalý pro majitele fotoaparátů Nikon 1, kteří chtějí prozkoumávat tvořivé výhody skutečně světelného objektivu, jako je malá hloubka ostrosti, a poskytuje profesionálním fotografům portrétů vynikající přenosnou možnost.“ Pokračuje: „Společnost Nikon je rozhodnuta vyvíjet objektivy, které co nejlépe využívají systém Nikon 1, a jsme nadšeni potenciálem tohoto nového vlajkového objektivu.“

 

Zázračné výsledky

Tento nový objektiv 1 NIKKOR nabízí i přes extrémně vysokou světelnost neobvykle kompaktní rozměry. Ohnisková vzdálenost 32 mm je ekvivalentní přibližně 85 mm ve filmovém 35mm formátu – jedná se o klasickou portrétní vzdálenost, která umožňuje snímat blízké záběry hlavy a ramen s extrémními detaily. Ultrarychlý objektiv se světelností f/1,2 umožňuje dosáhnout hladkého bokehu, díky kterému můžete nádherným způsobem zvýrazňovat objekty, a představuje jasnou výhodu v situacích se slabým světlem. Tento objektiv je ideální pro všechny situace od přirozených snímků až po aranžované fotografie a umožní vždy zachytit ty nejlepší portréty.

 

Optická výjimečnost

Objektiv obsahuje devět členů v sedmi skupinách a nabízí výjimečnou kvalitu obrazu. Kruhový otvor clony se sedmi lamelami zajišťuje nádherně jemný bokeh. Jedná se také o první objektiv 1 NIKKOR, který je vybaven antireflexní vrstvou Nano Crystal Coat společnosti Nikon umožňující významně minimalizovat reflexy a závoj i v situacích s osvětlením v pozadí. Vyhrazený ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) umožňuje dosáhnout plynulého a přesného automatického zaostřování a pomáhá zajistit tichý záznam videosekvencí. Uživatele, kteří rádi fotografují s manuálním ovládáním, zaujme, že se jedná o první objektiv 1 NIKKOR vybavený zaostřovacím kroužkem, který umožní ovládat zaostření při pohledu do hledáčku nebo na monitor fotoaparátu.

 

Portréty z jakéhokoli místa

Tento objektiv, který je překvapivě kompaktní na objektiv s tak velkou světelností a vybavený vysoce kvalitní kovovou konstrukcí těla, představuje hvězdný doplněk systému Nikon 1. Objektiv se dodává ve stříbrném provedení s vysokým leskem a černém pololesklém provedení. Při spojení s malými rozměry fotoaparátů Nikon 1 umožňuje zachytit vysoce kvalitní portréty z jakéhokoli místa.

Tento objektiv je dodáván s přední krytkou a bajonetovou sluneční clonou HB-N107, která pomáhá snížit míru vnikání parazitního světla do objektivu a minimalizuje výskyt závoje. Díky tomu můžete získat fotografie s lepším kontrastem a sytostí barev. Volitelné příslušenství zahrnuje měkkou brašnu na objektiv CL-N101.

 

Řada 1 NIKKOR

Objektivy 1 NIKKOR zachycují život s výjimečnou ostrostí. Společně s přenosností, výkonem a rychlostí fotoaparátů Nikon 1 dávají malé rozměry objektivů 1 NIKKOR systému Nikon 1 skutečný náskok před ostatními. Tyto objektivy jsou navrženy pro uživatele s aktivním životním stylem. Neustále se rozrůstající řada momentálně zahrnuje devět objektivů a pokrývá široký rozsah scén. Všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí. Adaptér bajonetu FT1 umožňuje majitelům fotoaparátů Nikon 1 použít objektivy NIKKOR s bajonetem typu F.


Související zboží