Právě se nacházíte v - Nikon » Nikkor 58mm f/1,4G AF-S

Nikkor 58mm f/1,4G AF-S

Nikkor 58mm f/1,4G AF-S

Společnost Nikon dnes představila nový objektiv AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G, mimořádný objektiv formátu FX, který posunuje hranice kvality obrazu na novou úroveň.


 

I AM NOCTURNAL

Nikon představuje nový klenot vrcholné řady objektivů NIKKOR: AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

 

Amsterdam, Nizozemsko, 17. října 2013 Společnost Nikon dnes představila nový objektiv AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G, mimořádný objektiv formátu FX, který posunuje hranice kvality obrazu na novou úroveň.

 

Tento nový objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností je vyroben s extrémní pečlivostí a poskytuje ojedinělý obrazový výkon, který stojí mimo veškeré dosavadní kategorie.

 

Koncepce objektivu je poctou legendárnímu objektivu Noct-NIKKOR společnosti Nikon a zcela nová optická konstrukce nabízí ohromující ostrost, kontrast a rozlišení obrazu. Díky výjimečné rozlišovací schopnosti, dokonalé reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) a nepřekonatelné výkonnosti při fotografování s plně otevřenou clonou je tento význačný objektiv vhodný pro uživatele, kteří se snaží dosáhnout vrcholu v oblasti fotografie za nízké hladiny osvětlení nebo pro uživatele, kteří chtějí objektiv s jedinečným charakterem.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Inovace na poli optických konstrukcí velmi pokročily a trvalé vylepšování optické a mechanické výkonnosti objektivů NIKKOR zaručuje, že objektivy společnosti Nikon zachycují a reprodukují svět okolo nás s vynikající integritou. Přes veškerý pokrok se však pouze jednou za čas objeví takový objektiv, jaký představuje AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G: jeho kvality a charakteristiky přesahují standardní měřítka výkonnosti. Tento objektiv má svůj vlastní rukopis, který lze ocenit pouze při prohlížení pořízených snímků. Málo objektivů v historii je označováno za „klasiku“ a tento objektiv se stane zcela jistě jedním z nich.“

 

Moderní legenda

Objektiv AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G přináší výhody proslaveného objektivu Noct-NIKKOR společnosti Nikon do oblasti dnešní fotografie s vysokým rozlišením. Díky soustředěnému úsilí při vývoji tohoto objektivu byli konstruktéři společnosti Nikon schopni zřetelně zvýšit ostrost, kontrast a rozlišení obrazu společně s výrazným potlačením komy a získáním nevšedně jemné reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh). Výsledkem je unikátní objektiv, který nabízí mimořádnou estetiku obrazu a umožňuje fotografům zkoumat hranice tvůrčího vyjádření a produkovat snímky stojící vysoko nad konkurencí.

 

Kreslení světlem

Exkluzivní rozlišovací schopnost objektivu AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G konstruovaného pro splnění požadavků náročných fotografů umožňuje věrně a s výjimečně vysokým rozlišením reprodukovat každou součást fotografovaného motivu. Fotografované objekty jsou perfektně ostré i při použití plně otevřené clony f/1,4 a vysoký kontrast obrazu lze získat i při fotografování vzdálených objektů a motivů za nízké hladiny osvětlení, aniž by bylo nutné jakkoli clonit. Sagitální koma je účinně minimalizována v celém obrazovém poli s výsledkem, který zaručuje reprodukci bodových zdrojů světla, jaký představuje například pouliční osvětlení, ve formě jemných kruhových bodů i na okrajích obrazového pole, což umožňuje dosažení nedostižných snímků nočních krajin. Bez ohledu na to, že jde o objektiv s velkou světelností, jsou účinně potlačeny úbytky osvětlení na okrajích obrazového pole a je zachován rovnoměrný jas v celém obrazovém poli při fotografování s plně otevřenou clonou, a to i při zaostření na nekonečno.

 

 

Dokonalá reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh)

Objektiv AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G poskytuje díky své unikátní optické konstrukci snímky s dokonalou reprodukcí neostrých míst obrazu (bokeh) a zdůrazněnou prostorovou hloubkou. Protože se intenzita neostrých míst obrazu plynule mění se vzdáleností od zaostřených bodů, jsou neostrá místa reprodukována bez jakýchkoli hran a přechodů. A jemná gradace od zaostřených až k neostře reprodukovaným místům v pozadí umožňuje dosáhnout neuvěřitelně přirozeně působící prostorové hloubky. Měřením úrovně rozlišení v zaostřených i neostrých rovinách v obrazovém poli (v popředí, v rovině ostrosti a v pozadí) dosáhli inženýři společnosti Nikon perfektního vyvážení rozlišení a vad zobrazení, čímž dosáhli „trojrozměrného“ vzhledu obrazu, který nelze jinak postihnout pomocí MTF charakteristik. Výhody konstrukce objektivu se vztahují i na oblast videosekvencí: při přeostřování dochází k neuvěřitelně hebkým změnám mezi zaostřenými a rozostřenými oblastmi, což poskytuje jedinečnou výhodou při filmování scén s atmosférickými jevy.

 

Osvědčená kvalita značky NIKKOR

Antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat poskytují vynikající účinnosti v celém viditelném spektru a účinně potlačují výskyt reflexů a závoje a zvyšují brilanci a kontrast snímků. Součástí optické konstrukce objektivu je jeden tmelený optický člen sestávající ze tří čoček (triplet), který zaručuje vysokou optickou brilanci a potlačení reflexů. Přední optický člen je zapuštěný hluboko do tubusu objektivu, aby se zajistilo účinné potlačení závoje a reflexů i v protisvětle. Ultrazvukový zaostřovací motor Nikon SWM (Silent Wave Motor) zaručuje plynulé, tiché a rychlé automatické zaostřování a tělo objektivu je vytvořeno tak, aby nabízelo vysokou odolnost.

 

Objektiv se dodává včetně speciální sluneční clony a měkkého pouzdra.

 


Související zboží