Právě se nacházíte v - Nikon » Nikon uvádí nový objektiv AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR

Nikon uvádí nový objektiv AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR

Nikon uvádí nový objektiv AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8–4E ED VR

Cestujte první třídou s novým objektivem AF-S DX NIKKOR 16–80 mm
f/2,8–4E ED VR

 

Amsterdam, Nizozemsko, 2. července 2015 Společnost Nikon dnes uvedla nový výkonný objektiv formátu DX se zoomem. Objektiv NIKKOR DX 16–80 mm f/2,8–4 nabízí fotografům s vysokými nároky nejmodernější technologie a kompaktní provedení.

Tento pokročilý objektiv malých rozměrů se zoomem váží jen 480 g, je perfektně vyvážený na fotoaparátu a představuje ideální objektiv pro cestování. Široký rozsah ohniskových vzdáleností
16–80 mm snadno pokryje většinu snímacích situací a zachytí všechny motivy od rozsáhlých krajin až po portréty ve velkém měřítku. Vysoká světelnost f/2,8–4 nabízí výraznou výhodu za nízké hladiny osvětlení a působivá redukce vibrací Nikon s účinností 4 EV uchovává vysokou ostrost obrazu i při použití dlouhých časů závěrky. Nový objektiv je prvním objektivem formátu DX s nejmodernějšími profesionálními technologiemi Nikon včetně elektromagnetické clony a ochranné fluorové vrstvy. Poprvé u objektivu formátu DX jsou aplikovány rovněž hodnotné antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat.

Zurab Kiknadze, Product Manager, Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Díky kombinaci pokročilých technologií objektivů NIKKOR s nekompromisní praktičností je nový objektiv 16–80 mm působivým výrobkem, který je vybaven vším potřebným pro to, aby se stal nepostradatelným doplňkem pro fotografování na cestách. Z technického hlediska využívá objektiv výhod nejnovějších inovací v oblasti optiky i již osvědčených technologií, jaké představují například světově proslulé antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat a výkonný systém redukce vibrací. Z hlediska využitelnosti nabízí objektiv všestranný rozsah ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv a vysokou světelnost f/2,8–4 v těle neuvěřitelně kompaktních rozměrů. Tato přesvědčivá kombinace výhod je transformována v objektiv se zoomem, který je připraven na libovolnou fotografickou situaci, nezabere mnoho místa ve vašem zavazadle, a co je nejdůležitější, pořizuje fantastické snímky“.

 

 

Zoom a vysoká světelnost

Nový objektiv NIKKOR DX 16–80 mm f/2,8–4 je působivým novým příslušenstvím pro odvážné fotografy. Tento všestranný objektiv s 5násobným zoomem pokrývá ohniskové vzdálenosti ekvivalentní hodnotám 24–120 mm u kinofilmu a formátu FX a jeho vysoká světelnost rozšiřuje fotografické příležitosti. Bez ohledu na to, jestli fotografujete širokoúhlým objektivem nebo teleobjektivem, vždy můžete dosáhnout příjemně působícího rozmazání pozadí, brilantních snímků za nízké hladiny osvětlení a výrazného oddělení objektu od pozadí. Navíc máte k dispozici nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 0,35 m.

Tento vysoce světelný objektiv se zoomem vám pomůže zachytit všechny vaše cestovní zážitky na působivých snímcích – krajiny, interiéry, pouliční momentky i portréty ve velkém měřítku.

 

Nejmodernější technologie

Množství technologií využívaných v profesionálních objektivech zaručuje, že s tímto špičkovým objektivem formátu DX se zoomem dosáhnete působivých výsledků. Elektromagnetická clona poskytuje přesnější expozice, zejména při použití vysokých snímacích frekvencí. Ochranné fluorové vrstvy Nikon aktivně odpuzují vodu, prach a nečistoty bez ovlivnění kvality obrazu a usnadňují čištění optiky bez poškození optických ploch. Objektiv je navíc prvním objektivem formátu DX vybaveným osvědčenými antireflexními vrstvami Nikon Nano Crystal Coat.

 

Stabilní obraz a tichý provoz

Objektiv NIKKOR DX 16–80 mm f/2,8–4 je vybaven vynikající technologií redukce vibrací Nikon nejnovější generace. To znamená, že můžete fotografovat s použitím až o 4 EV delších časů závěrky než obvykle, aniž by došlo k degradaci snímků rozmazáním v důsledku chvění fotoaparátu. Systém redukce vibrací je tichý, obsahuje dva režimy (Normal [Normální] pro běžné fotografování z ruky a Active [Aktivní] pro kompenzaci účinků mechanických vibrací) a automaticky rozpoznává použití stativu. Zatímco systém redukce vibrací zaručuje stabilní snímky, kompaktní ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) umožňuje rychlé, tiché a přesné automatické zaostřování v celém rozsahu ohniskových vzdáleností, což je velkou výhodou při záznamu videosekvencí. Pro kritické okamžiky při zaostřování je k dispozici zaostřovací režim M/A, který umožňuje bezproblémovou manuální úpravu automatického zaostření.

 

Vysoký optický výkon

Objektiv je konstruován tak, aby maximalizoval výkonnost dnešních digitálních jednookých zrcadlovek formátu DX s vysokým rozlišením, a využívá k tomu pokročilou optickou konstrukci se 17 čočkami uspořádanými do 13 optických členů. Objektiv obsahuje kromě antireflexních vrstev Nano Crystal Coat a ochranné fluorové vrstvy tři asférické optické členy a čtyři optické členy ze skla s extrémně nízkým rozptylem světla (ED). Pro dosažení vysoce kontrastních snímků v širokém rozmezí světelných podmínek a v celém rozsahu zoomu jsou minimalizovány reflexy, závoj a vady zobrazení.

 

Perfektní vyvážení – prvotřídní cestování
Objektiv NIKKOR DX 16–80 mm f/2,8–4 s hmotností pouhých 480 g a vynikajícím poměrem velikosti a výkonnosti je excelentním univerzálním objektivem a ideální volbou pro odvážné akce a cestování. Objektiv je optimálně vyvážený na těle fotoaparátu a jeho tubus je opatřen gumovým kroužkem chránícím proti klimatickým vlivům. Díky pokročilým technologiím kombinovaným do malých rozměrů uspokojí objektiv náročné amatérské fotografy i profesionály, kteří chtějí cestovat nalehko s fotoaparátem formátu DX.

 

Objektiv se dodává včetně určené bajonetové sluneční clony HB-75.


Související zboží