Právě se nacházíte v - Nikon » Profesionální zpracování v kompaktním balení. Nový Nikon Coolpix P310

Profesionální zpracování v kompaktním balení. Nový Nikon Coolpix P310

Profesionální zpracování v kompaktním balení. Nový Nikon Coolpix P310

Společnost Nikon Europe dnes rozšiřuje řadu COOLPIX Performance uvedením výkonného kompaktního fotoaparátu COOLPIX P310 pro ty, kteří to myslí s fotografováním vážně. Nový fotoaparát s rozlišením 16 milionů pixelů se pyšní světelným širokoúhlým objektivem f/1,8 NIKKOR s 4,2x optickým zoomem, obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, pokročilou optickou redukcí vibrací, záznamem Full HD videosekvencí, 7,5cm (3,0") LCD displejem s vysokým rozlišením a uživatelsky nastavitelným funkčním tlačítkem.


Profesionální zpracování v kompaktním balení

Nikon uvádí fotoaparát COOLPIX P310

 

Amsterdam, Nizozemsko, 1. února 2012 – společnost Nikon Europe dnes rozšiřuje řadu COOLPIX Performance uvedením výkonného kompaktního fotoaparátu COOLPIX P310 pro ty, kteří to myslí s fotografováním vážně. Nový fotoaparát s rozlišením 16 milionů pixelů se pyšní světelným širokoúhlým objektivem f/1,8 NIKKOR s 4,2x optickým zoomem, obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, pokročilou optickou redukcí vibrací, záznamem Full HD videosekvencí, 7,5cm (3,0") LCD displejem s vysokým rozlišením a uživatelsky nastavitelným funkčním tlačítkem.


Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, řekl: „Vynikající kvalita obrazu, kterou přináší fotoaparát P310, z něj činí ideální volbou pro fotografické nadšence hledající mobilitu a vysoký výkon. Jeho ultra širokoúhlý 24mm zoomový objektiv s vysokou světelností f/1,8 vytváří úžasné věrné snímky s výjimečným rozlišením detailů. Použitá technologie redukce vibrací je neuvěřitelně efektivní a manuální režimy nabízí dokonalou tvůrčí svobodu.“


Nechte svůj potenciál rozvinout: COOLPIX P310
P310 používá špičkové zobrazovací technologie Nikon a historicky nejrychlejší objektiv NIKKOR řady COOLPIX. Toto spojení vytváří z tohoto modelu mimořádně záviděníhodný kapesní fotoaparát. Mimořádně světelný objektiv f/1,8 s vysoce citlivým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod nabízí jasný a ostrý obraz i při fotografování v noci nebo v náročných světelných podmínkách.

 

Dokonalé tvůrčí ovládání je zaručeno díky čtyřem manuálním expozičním režimům: programová automatika (P), clonová automatika (S), časová automatika (A) a manuální expoziční režim (M). Při snímání složitých objektů poskytuje nový inteligentní AF systém možnost expozice s manuálním zaostřováním využívajícím 99bodový systém automatického zaostřování pro extra ostré výsledky. Po nalezení ideálního nastavení fotoaparátu si toto můžete uložit do programovatelného funkčního tlačítka. Po jeho stisknutí nastavení vrátíte, aniž by bylo nutné vstupovat do menu.

Druhá generace pokročilé optické redukce vibrací Nikon omezuje účinky chvění fotoaparátu, zajišťuje ostré snímky a umožňuje použít časy závěrky až o čtyři stupně delší. Při natáčení Full HD videosekvencí (1 080p) se stereofonním zvukem jsou k dispozici pokročilé funkce, jako je optický zoom s automatickým zaostřováním. Fotoaparát COOLPIX P310 umožňuje natáčet zpomalené i zrychlené videosekvence s rychlostí snímání až 120 sn./s. Vestavěný HDMI konektor umožňuje připojit fotoaparát přímo k televizoru HDTV a ihned s rodinou a přáteli prohlížet snímky a videosekvence.

Model COOLPIX P310 přichází ve dvou barvách: černý a bílý. Bude v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 7 490 Kč.

 

 

Další hlavní prvky

  • 7,5cm (3,0") displej LCD s 921 000 pixely: při snímání na přímém slunci i za nízké hladiny osvětlení nabízí velký displej LCD s antireflexní vrstvou vysoký kontrast a jasné zobrazení.

  • Automatický režim HDR: zachycujte snímky s působivými tónovými detaily v libovolné situaci pomocí režimu HDR. Fotoaparát zkombinuje dva snímky nasnímané při různých expozicích v průběhu jednoho stisku spouště a vytvoří snímek s vysokým dynamickým rozsahem a bohatou škálou barev.

  • Snadné panoráma 360/180: svislým nebo vodorovným otáčením fotoaparátu můžete vytvářet dynamická panoramata.

  • Režim 3D fotografování: vytvořte 3D snímek jakéhokoli statického objektu, který pak lze přehrávat na kompatibilních 3D televizorech a počítačích. Fotoaparát zkombinuje dva snímky nasnímané ze dvou různých pozicí: druhý snímek je pořízen automaticky, když fotoaparát rozpozná, že jste na správném místě.

  • Volič expozičních režimů s manuálními expozičními režimy (P/S/A/M) a uživatelským režimem, díky kterému můžete okamžitě vyvolat oblíbená nastavení fotoaparátu.

  • Vysokorychlostní sériové snímání: nasnímejte až 5 snímků v plném rozlišení rychlostí 6 sn./s nebo až 30 snímků v plném rozlišení rychlostí 1 sn./s.

  • Systém AF se sledováním objektu: ostré snímky objektů, které nemohou nebo nechtějí zůstat v klidu.

  • Bezdrátový přenos: kompatibilní s kartami Eye-Fi X2 (nebo novějšími). Přeneste své snímky (ve formátu JPEG) přímo do svého telefonu nebo počítače. Potom se připojte k internetu a využijte službu společnosti Nikon my Picturetown pro sdílení snímků.

 

 

ViewNX 2

Softwarový balíček vše v jednom ViewNX 2 umožňuje snadný a rychlý import, procházení, úpravy a sdílení statických snímků i videosekvencí. Stejně jako jeho velmi úspěšný předchůdce ViewNX, je i software ViewNX 2 snadno použitelnou sadou programů, která nabízí mnoho funkcí nad rámec standardních možností operačního systému. Nově přidané funkce úpravy videa jsou převzaté přímo z programů pro oceňované profesionální digitální zrcadlovky Nikon. Uživatelé tak mohou vytvářet ohromující videosekvence. Software ViewNX 2 je dodáván se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici i ke stažení zdarma.

 

EXPEED C2

Původní systém zpracování obrazu EXPEED v sobě obsahoval všechny zkušenosti a technologie vyvinuté za dlouhou historii společnosti Nikon. Nyní, díky nejnovější verzi známého systému Nikon EXPEED C2, se možnosti fotografování dále rozšiřují: zdokonalené nahrávání videosekvencí, vysoká výkonnost při vysoké citlivosti a maximální kvalita obrazu. Systém EXPEED C2 maximalizuje výkonnost snímače k pořízení realistického obrazu plného živých barev, se sníženým šumem a jemnými tonálními přechody s cílem vytvořit vynikající snímky a videosekvence.

 

Nikon my Picturetown

Vlastní fotografie můžete bezpečně a jednoduše zálohovat pomocí portálu my Picturetown (www.mypicturetown.com), on-line služby pro ukládání a sdílení digitálních snímků, kterou vám přináší společnost Nikon. Snadné sdílení vzpomínek zachycených na snímcích s přáteli a uspořádání cenných vzpomínek do on-line sbírek. Získáte 2 GB volného prostoru k uložení tisíců vzpomínek. Pokud potřebujete uložit více snímků, můžete své členství kdykoliv rozšířit na tzv. Zlatý účet.


Více informací o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com.


Související zboží