Právě se nacházíte v - Nikon » Šestatřicetimegapixelový profesionál Nikon D800

Šestatřicetimegapixelový profesionál Nikon D800

Šestatřicetimegapixelový profesionál Nikon D800

Společnost Nikon dnes představuje novou přelomovou profesionální digitální jednookou zrcadlovku formátu FX s rozlišením 36,3 megapixelů – fotoaparát Nikon D800.
Nikon D800 – získejte velký snímek

Amsterdam, Nizozemsko, 7. února 2012 Společnost Nikon dnes představuje novou přelomovou profesionální digitální jednookou zrcadlovku formátu FX s rozlišením 36,3 megapixelů – fotoaparát Nikon D800.

Mistrovský fotoaparát Nikon D800 je připraven vyhovět budoucím požadavkům fotografování i dnešním potřebám natáčení videosekvencí. Je nabitý novými technologiemi, které při fotografování nabízejí nebývalou úroveň hloubky obrazu a detailů i veškerou flexibilitu, kterou potřebujete k natočení videa ve vysílací kvalitě.

Fotoaparát Nikon D800 zakládá vlastní kategorii: nabízí obrazový potenciál konkurující středoformátovým fotoaparátům a zároveň zachovává veškerou obratnost používání digitální jednooké zrcadlovky. To přináší profesionálům, kteří vyžadují zaměření na detail, svobodu vytvářet monumentální fotografie.

Poprvé v historii oboru je u velmi zajímavého fotoaparátu D800 uvedena na trh i jeho speciální verze – model Nikon D800E. Fotoaparát D800E s modifikovaným optickým filtrem je jedinečnou alternativou pro ty, kteří hledají dokonalost v rozlišení.

Dirk Jasper, Manager Professional Products, Nikon Europe, řekl: „Fotoaparát Nikon D800 je dokonalá digitální jednooká zrcadlovka s plnoformátovým snímačem, jejíž uvedení bude mít významné důsledky pro budoucnost fotografie a výroby videa. Ohromující rozlišení 36,3 megapixelů rozlišuje detaily jako nikdy dříve a komplexní možnosti natáčení videa okouzlí filmaře všech zaměření.“ Dodal: „Jsme skutečně nadšení z toho, co fotoaparát D800 znamená pro každého, kdo se vážně zabývá vyprávěním příběhů prostřednictvím statických snímků, videosekvencí nebo obojího.“

Velkolepý obraz
Snímač CMOS formátu FX s přelomovým rozlišením 36,3 megapixelů je vybaven technologií, která umožňuje zachytit obraz s nebývalým rozsahem detailů a tónů.

12kanálové čtení signálu se 14bitovou konverzí A/D a vysoký odstup signálu od šumu: výsledkem jsou fotografie pozoruhodné kvality s nízkou úrovní šumu a širokým dynamickým rozsahem.
Velký rozsah citlivosti ISO: fotoaparát D800 nabízí rozsah od ISO 100 do 6 400 s možností rozšíření až na (ekvivalent) ISO 25 600 a snížení na (ekvivalent) ISO 50, takže nastavuje novou úroveň pro digitální jednooké zrcadlovky s takto vysokým rozlišením. Inteligentní systém redukce šumu použitý ve fotoaparátu potlačuje šum bez narušení jemných detailů, takže fotoaparát je flexibilní za každých světelných podmínek: fotografie jsou jasné a čisté i při vyšším nastavení ISO.

Špičkový výkon
Fotoaparát D800, vybavený obrazovým procesorem nové generace EXPEED 3, lehce zpracovává úlohy s velkým množstvím dat, aniž by se snižovala rychlost a kvalita, na které je každý profesionál zvyklý.

16bitové zpracování obrazu: nejmodernější obrazový procesor nabízí sytější barvy a odstíny než kdy dříve, poskytuje jemné přechody bohaté na detaily a odstíny v celém rozsahu až po čistě bílou, a to i při fotografování ve formátu JPEG.

Video ve vysílací kvalitě
Profesionálním fotografům, kteří při své práci používají video, nabízí fotoaparát D800 veškerou flexibilitu pro širokou škálu filmových aplikací. Jde o velkoformátové videosekvence v nejlepším slova smyslu, s kompletní nabídkou snímacích frekvencí.

Snímací frekvence: videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p) lze zaznamenat se snímací frekvencí 30p, 25p a 24p a v HD s možností 60p, 50p a 25p. Videosekvence mohou být dlouhé až 29:59 minut.

Multiformát Full HD videosekvence D-Movie: jak bylo představeno u fotoaparátu D4, nahrávání Full HD videa je možné v obou formátech, FX i DX, což uživateli nabízí výjimečnou svobodu výrazu.

Hi-Fi audio: jako odpověď na požadavky zákazníků nastavuje fotoaparát D800 nový standard záznamu zvuku digitálních jednookých zrcadlovek, takže vaše videosekvence budou mít stejně dobrý zvuk jako obraz. Kromě vstupu pro externí stereofonní mikrofon je k dispozici i výstup pro externí sluchátka, díky němuž můžete jemně doladit izolovaný zvuk před natáčením videosekvence nebo i v průběhu natáčení. K dispozici je i nastavení linkového vstupu pro rekordéry systému PCM linear.

Nekomprimovaný výstup HDMI: těm, kteří potřebují nejčistší videovýstup pro profesionální úpravy videa, nabízí fotoaparát D800 možnost výstupu nekomprimovaného živého náhledu videa do externích rekordérů a monitorů. Stejně jako u fotoaparátu Nikon D4 jsou data odesílána na výstup s určenou velikostí obrazu a snímací frekvencí a bez překrytí informacemi, které se zároveň mohou zobrazit na monitoru TFT fotoaparátu.

Pohodlné přizpůsobitelné ovládací prvky: byly implementovány pro práci se živým náhledem. Není třeba otáčet příkazovým voličem. Motorové nastavení clony umožňuje jednodušší nastavení clony pomocí tlačítek na přední straně fotoaparátu, k nimž jsou přiřazeny hodnoty clony. Indexování snímků usnadňuje tagování důležitých záběrů na časové ose a přiřazování značek při nahrávání videa. Vyhledávání v pořízených videosekvencích je pak při zpracování videa snadnější.

Pokročilé rozpoznání scény s RGB snímačem s 91 000 pixely
Revoluční pokrokový systém detekce motivu společnosti Nikon je nyní vybaven nově navrženým snímačem RGB s rozlišením 91 000 pixelů, který pečlivě analyzuje každou scénu s vynikající přesností. Systém rozpoznává lidské tváře s udivující přesností dokonce s výhradním využitím optického hledáčku a nebývale přesně rozpoznává i barvy a jas snímané scény.

Taková přesnost podrobné analýzy záběru podporuje i přesnější automatické zaostřování. Automatické měření expozice a zábleskové expozice i-TTL rozšiřuje okruh kompozičních a světelných situací. Při fotografování menších objektů je například podstatně zdokonaleno sledování 3D objektů.

Modul snímače automatického zaostřování a algoritmy automatického zaostřování byly znovu vyvinuty tak, aby pomocí implementace oceňovaného AF systému Nikon Multi-CAM 3500FX (s individuálně nastavitelnými možnostmi pokrytí 9, 21 nebo 51 bodů) významně zlepšily možnosti citlivosti světla za slabého osvětlení až na -2 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F). Celková výkonnost je podobná poslední vlajkové lodi společnosti Nikon, fotoaparátu D4: provoz AF je dokonce možný s kombinovanou hodnotou clony f8 (např. objektiv 600 mm f/4 AF-S kombinovaný s 2x telekonvertorem TC-20EIII) s využitím 11 AF senzorů a 15 AF senzorů mezi f/5,6 a f/8.

K dispozici je zjednodušený AF a volič režimů činnosti zaostřovacích polí bez oddálení oka od hledáčku.

Pohotový a intuitivní
Fotoaparát Nikon D800 reaguje stejně rychle jako vy. Je vybaven bezpečnými a pohodlně umístěnými tlačítky a ovládacími prvky, které se rychle stanou prodloužením vašich rukou.

Rychlá odezva: spuštění přibližně 0,12 sekundy, zpoždění závěrky je minimalizováno na cca 0,042 sekund (ekvivalent D4), s možností souvislého snímání rychlostí přibl. 4 sn./s ve formátu FX a režimech ořezu, až přibl. 6 sn./s** v režimu DX s volitelným multifunkčním Battery Packem MB-D12.

Precizní displej LCD s úhlopříčkou 8 cm (3,2“) s rozlišením přibl. 921 tis. bodů, širokým pozorovacím úhlem a automatickou regulací jasu monitoru: poskytuje při prohlížení jasný a ostrý obraz s mnohem širším barevným rozsahem. Jas LCD se automaticky nastavuje podle osvětlení prostředí a při přehrávání lze fotografie zvětšit až 46x, což může být velká výhoda při kontrole bodového zaostření.

Optický hledáček se skleněným hranolem a prakticky 100% pokrytím snímku má zvětšení 0,7x (objektiv 50mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, -1,0 m-1).

Dvouosý elektronický virtuální horizont umožňuje přesnou kontrolu vyrovnání záběru pomocí displeje LCD nebo v hledáčku. Kontrolovat lze pozici fotoaparátu vzhledem k horizontální rovině a jejímu vrcholu (přední nebo zadní rotace).

Zdokonalená ergonomie: tlačítka a voliče jsou strategicky rozmístěné pro snadné ovládání. Zdokonalení provedená v oblasti tlačítka spouště umožňují, abyste ukazováček ponechali na spoušti pohodlně po delší dobu, zatímco vyhrazené tlačítko pro nahrávání videa přináší možnost okamžitě spustit natáčení. Na těle fotoaparátu jsou použity vysoce kvalitní gumové materiály zajišťující bezpečné uchopení přístroje.

Volič snímacích režimů: viditelnost a ovladatelnost režimů je zdokonalena rozmístěním 4 tlačítek a voliče snímacích režimů na horní stranu fotoaparátu společně s vyhrazenými tlačítky pro nastavení citlivosti ISO, vyvážení bílé barvy a kvality obrazu. Nové tlačítko pro bracketing bylo strategicky umístěno na podporu takových funkcí, jako je např. HDR.

Ovládací prvky obrazu (Picture Controls) jsou přímo přístupné přes nově vyhrazené tlačítko bez nutnosti použít menu. Funkce Picture Control umožňuje přizpůsobit vzhled fotografií a videa jemným vyvážením parametrů, například ostrosti, sytosti barev a barevného odstínu.

Odolnost
I přes nízkou hmotnost a kompaktní velikost je fotoaparát D800 stejně odolný jako profesionální digitální jednooké zrcadlovky Nikon. Je kompletně utěsněn proti vlivům počasí a prachu, abyste mohli pracovat i v náročných podmínkách.

Vysoce přesná a vysoce odolná závěrka: závěrka byla testována na více než 200 000 cyklů a prokázala odolnost a přesnost. Expoziční časy se mohou chlubit rozsahem od 1/8 000 s do 30 s. Fotoaparát je vybaven inteligentní autodiagnostikou závěrky a řídicí jednotka je poprvé navržena tak, aby při delším otevření závěrky při natáčení videa klesla spotřeba energie.

Efektivní řízení napájení: přepracované obvody fotoaparátu D800 nyní umožní pořídit přibližně 850 snímků (při snímání statických snímků) nebo přibližně 60 minut videosekvencí se živým náhledem. To vše na jediné nabití dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.

Kvalita zpracování: fotoaparát D800 je stejně spolehlivý na cestách i ve studiu, může se chlubit tělem z hořčíkové slitiny s těsněním proti prachu, jehož hmotnost je přibližně o 10 % nižší než u modelu D700.

Paměťová média: duální slot pro vysokorychlostní karty CF (UDMA 7) a SD (SDXC a UHS-1).

Vysokorychlostní přenos dat přes USB 3.0.

Nikon D800E – dokonalá alternativa
Model Nikon D800E je speciální edicí fotoaparátu D800 navrženou pro ty, kteří hledají dokonalost v rozlišení.

Je vybaven optickým filtrem bez funkce anti-aliasingu, aby umožnil pořízení co nejostřejších snímků. To je ideální pro fotografy, kteří umějí ovládat světlo, vzdálenost a fotografovaný objekt do takové míry, že dokáží zmírnit zvýšené riziko vzniku moiré a barevného posunu. Kromě optického filtru se všechny funkce a výbava tohoto modelu shodují s modelem D800.

Nástroje pro kreativní expanzi
Fotoaparát D800 je vybaven řadou praktických nástrojů pro ty uživatele, kteří jsou příliš zaneprázdnění a nechtějí trávit čas komplikovanými úpravami pořízených snímků.

Časosběrné snímání: fotoaparát D800 rozšiřuje populární funkce časosběrného snímání, kdy se snímky pořízené v určeném časovém intervalu ukládají ve fotoaparátu jako soubor videosekvence. Pořízený záznam lze přehrávat 24 až 36 000krát rychleji, než byla rychlost pořízení.

Funkce HDR (High Dynamic Range) pořídí při jediném stisknutí spouště jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný snímek. Rozsah lze rozšířit až na 3 EV pro požadovaný výsledek plného barevného nasycení a tonálních přechodů, zatímco přirozený vzhled snímku lze upravit nastavením jemnosti prolnutí, kde se dílčí snímky setkávají.

Jemnější ovládání barevné teploty umožňuje přesné nastavení vyvážení bílé barvy. Barevný odstín displeje v živém náhledu a vyvážení bílé barvy výsledné fotografie lze nastavit tak, aby si odpovídaly. Barevnou teplotu lze ručně nastavit v krocích po 10 Kelvinech nebo v jednotkách mired.

Automatické ovládání expoziční doby pro automatické nastavení citlivosti ISO: nová možnost automatického nastavení k minimalizaci expoziční doby. Funkce automaticky nastavuje rovnováhu mezi expoziční dobou a citlivostí ISO podle ohniskové vzdálenosti používaného objektivu.

Možnost čtyř zobrazovacích režimů v hledáčku: u fotoaparátu této třídy si můžete poprvé vybrat jeden z nabízených režimů výřezu obrazu, které jsou všechny v hledáčku vizuálně maskovány – 5:4 (30,0 x 24,0 mm), 1,2x (30,0 x 19,9 mm) a formát DX (23,4 x 15,6 mm).

Úpravy ve fotoaparátu: pořízené fotografie a videosekvence lze v případě potřeby upravovat ve fotoaparátu nebo během práce. Menu Retušovat nabízí mnoho užitečných funkcí, například zpracování souborů NEF (RAW), změna velikosti, korekce zkreslení, rybí oko, efekt miniatury, korekci efektu červených očí, filtry a prolínání snímků, a také možnost nastavit počáteční a koncový bod videosekvencí pro jejich efektivnější ukládání.

Příslušenství
Do volitelného multifunkčního Battery Packu MB-D12 lze umístit několik typů baterií (viz specifikace). Tělo Battery Packu je kompletně vyrobeno z hořčíkové slitiny jako fotoaparát D800 a je také utěsněno proti vlivům počasí. Umožní i souvisle fotografovat rychlostí až 6 sn./s ve formátu DX. Battery Pack MB-D12 má vlastní vyhrazené tlačítko spouště a příkazové voliče pro fotografování na výšku.

Blesk Nikon SB-910 (volitelný) – nepřekonatelný osvětlovací výkon: blesk Nikon SB-910 nabízí všestranné měření i-TTL pro řízení záblesku z fotoaparátu nebo bezdrátově, jemnější ovladatelnost a vysoké směrné číslo 34/112 (ISO 100, m/ft, STD, formát FX, zoom 35 mm). Menu a ovládací prvky byly zdokonaleny pro snadnější práci. Obsahuje barevné filtry pevného typu na žárovkové i zářivkové světlo, které okamžitě mohou upravit vyvážení bílé barvy fotoaparátu D800.

Software Capture NX 2 (volitelný) – rychlé výkonné a kreativní zpracování obrazu: aby mohl pracovat s obrazovou výkonností fotoaparátu D800 s 36,3 efektivními megapixely, je nejnovější software Capture NX 2 rychlejší a kompatibilní s 64bitovým operačním systémem.

Dálkové ovládání Camera Control Pro 2 (volitelné) – všestranné dálkové ovládání fotoaparátu: kromě ovládání nastavení snímacího režimu, expoziční doby a clony nabízí software nyní mnoho zdokonalení, která mimořádně usnadňují ovládání fotoaparátu D800 v režimu živého náhledu. Nové kreativní ovládací prvky zahrnují vzdálené spuštění a ukončení nahrávání videa nebo přepínání mezi živým náhledem pro fotografie a video.

ViewNX 2 (součást balení) – procházení, úpravy, sdílení a další možnosti: dodávaný všestranný software je vybaven snadno použitelným rozhraním a řadou funkcí pro úpravu fotografií a videa, lze provádět například základní úpravy souborů RAW a videa D-Movie. Je propojen se službou my Picturetown společnosti Nikon pro ukládání a sdílení fotografií.

Více informací o oceněných produktech společnosti Nikon naleznete na stránce www.europe-nikon.com.

 


Odkazy:

Produktový leták: http://www.nikon.cz/tmp/CZ//1500709263.pdf


Související zboží